2000+

O Kadın

Navigasyonu, ‘Tomtom’ diye bilirdik ilk çıktığı yıllar. Çok haşır neşir değiliz kendisiyle, tek markaydı ya da en tanınan oydu.

Zehra Teyzenin kızının Almanya’dan Türkiye’ye uçması gerekiyor. Zehra Teyze ve eşi Kenan Amca iki toruna bakacaklar, onları almak için kendi şehirlerinden otobüse binip kızının yaşadığı şehre doğru yola çıkıyorlar. Kızının arabası ile geri dönecekler evlerine. Daha önce de gidip gelmişlikleri var, yaşı epey olsa da arabayı iyi kullanırdı Kenan Amcamız.

Neyse hep birlikte biniyorlar arabaya, kızı ve damadı havaalanına bıraktıktan sonra çocuklarla beraber kendi evlerine dönmek için navigasyona basıp yola çıkıyorlar.

Fakat bir şeyler garip.

Tomtom’un yönlendirdiği yollar dönüp dönüp tekrar havaalanına çıkıyor. Bunlar tam havaalanından çıkıp doğru yoldan otobana çıkacakken Tomtom yine devrede. Zehra Teyze “Onu dinleme, böyle dönmeliyiz.” dese de, her defasında Tomtom’un dediği oluyor. Normalde şehirden çıkması yarım saat süren yol Tomtom sayesinde iki saati buluyor. Sonunda Zehra Teyzenin na burasına geliyor. “Dur! Hemen dur!” diyor. “Ya o, ya ben!!! Artık beni dinleyip şuradan dön.” Tomtom’u göstererek “O kadının dediğini yaparsan bak polis karşıda.”

Sıkıysa dinleme Kenan Amca…

Son anda Zehra Teyzenin sözünü dinliyor ama eve varışları saatleri buluyor. Sonra öğreniyoruz ki kızı “o kadına” bizimkilerin ev adreslerini kaydetmemiş. Son verilen adres de havaalanı olunca tekrar aktif olmuş. Onlar da ne bilsinler, basınca gidecek sanıyorlar.


Creative Commons Lisansı

Bu eser Creative Commons Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

O Kadın&rdquo için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: